Totalizatori ir piedāvājuši ar sportu nesaistītas likmes jau labu laiku pirms parādījās iespēja izdarīt likmes tiešsaitē. Piemēram, 1969. gadā kādai totalizatoru ķēdei cilvēka uzkāpšana uz mēness izmaksāja miljonus, jo gadu pirms šī notikuma vīrs vārdā Viljam Hils (William Hill) veica likmi par to, vai tuvākās desmitgades laikā cilvēks staigās pa mēnesi. Toreiz viņa izredzes uzvarēt tika vērtētas kā 1000 pret 1…

Citas likmes nav tik eksotiskas un, godīgi sakot, Latvijā situācija ir pavisam garlaicīga – Eirovīzija, šķiet, ir vienīgais, par ko totalizatoros tiek izrādīta sportiska interese, kamēr citi pašmāju notikumi gan slavenību dzīvē, gan politikā, gan televīzijas šovos paliek bez īpašas uzmanības. Vienīgais izņēmums bija likme par Kiviča boksa maču ar Neidu, taču nu arī šī likme no totalizatoru piedāvājuma ir pazudusi.

Citās valstīs gan totalizatoriem ir vairāk darba – interesanti, ka, piemēram, Eiropā esot tendence totalizatoros likt likmes par finanšu tirgus attīstību, jo, piemēram, Apvienotajā Karalistē iespējams veikt likmes gan par valūtas kursa izmaiņām, gan zelta un sudraba cenām, gan akciju tirgus svārstībām. Šāda veida totalizatori nepavisam neesot raksturīgi Amerikas Savienotajās Valstīs un Āzijā.

Amerikā turpretī tuvu konkurenci sporta totalizatoram sastāda politiskais totalizators, un te nu arī iet karsti – īpaši pirms vēlēšanām. Tiesa gan, arī Eiropā politika draudzējas ar totalizatoriem – piemēram, līdz 23. maijam totalizatorā iespējams izdarīt likmes par Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātiem. Te iespējams atsevišķi veikt likmes gan par vietu sadalījumu katrai valstij, gan par parlamenta prezidentu un tamlīdzīgi.

Totalizatoru medusmaize, protams, ir talantu šovi, un te nu gan Anglija un Amerika ir vienisprātis – gan “The X factor”, gan “American Idol” ir iekarojuši skatītāju sirdis un maciņus tādā mērā, ka citādi laikam vispār nav iespējams izteikt atbalstu mīļotajam mūziķim, kā tikai veicot likmes totalizatorā par viņa uzvaru!

Neatkarīgi no tā, kas notiek politikā vai TV šovos, ir viena tradicionālā totalizatoru likme, kur patiesībā varētu “pieslēgties” arī Latvija – proti, katru gadu tiek izdarītas likmes, vai uz Ziemassvētkiem būs sniegs. Kādas ir tavas prognozes?