Pokera spēles nosaukumu zina pat tie, kas to nespēlē. Tā daudz pieminēta grāmatās un filmās, un to pilntiesīgi var saukt par vienu no pasaules populārākajām spēlēm, varbūt pat spēļu karalieni. Par godu tai tiek rīkoti gan pasaules čempionāti, spēles pārraida televīzijā un tai ir miljoniem līdzjutēju.

Spēli spēlē gan tiešsaistē, gan klātienē. Taču pokers var kļūt arī par darbu, kurš ienes regulāru peļņu, turklāt ar pokera palīdzību nadzīgi vīri kļuvuši arī par miljonāriem.

Ja spēles faniem jautātu, kurš ir visu laiku slavenākais pokera spēlmanis, noteikti vairums nosauktu Fila Aivija vārdu. Par viņu vārda tiešā nozīmē var teikt, ka viņš ir šīs spēles profesionālis. Par to liecina arī viņa apbalvojumu klāsts: slavenais spēlmanis ir ieguvis vismaz astoņas Pasaules čempionāta turnīra (WSOP) rokassprādzes, viņš ir arī kronēts kā Pasaules turnīra uzvarētājs. Viņa spējas, protams, ir novērtētas ar pamatīgu naudas žūksni: Aivijs turnīros ir ieguvis vairāk nekā 13 miljonus dolāru. Savu pirmo WSOP rokassprādzi, kas liecināja par viņa spējām, Fils ieguva jau 23 gadu vecumā. Toreiz viņš uzveica pieredzējušo spēlmani ar leģendāro slavu Amarillo Slimu.

Iespējams, ka patiešām teicienam “Neveiksies kārtīs, veiksies mīlestībā!” ir taisnība vismaz apgrieztā veidā, jo, kas attiecas uz Aivija privāto dzīvi, tur slavenajam pokera spēlmanim vis tik labi nesokas kā kārtīs. Viņš bija precējies ar savu skolas laika mīlestību un pēc septiņu gadu kopdzīves izšķīrās.

Vēl viens no slavenākajiem pokera spēlmaņiem ir kanādietis Daniels Negreanu. Viņa saknes gan ir Rumānijā, jo no turienes viņa vecāki pagājušā gadsimta sākumā emigrēja uz Kanādu. Puisim jau pusaudža gados bija skaidrs mērķis — viņš būs profesionāls azartspēlmanis. Stundām zēns laiku pavadīja biljarada zālēs, tur arī iemācījās spēlēt pokeru, bet tas vēl bija laiks, kad pokeru nespēlēja internetā, tā kā jaunietim vajadzēja braukāt pa pilsētu, meklejot iespēju kaut kur uzspēlēt.

Kad Danielam bija 22 gadi, viņš devās uz Lasvegasu, lai kļūtu par profesionāli pokerā. Toreiz viņam nepaveicās jo zaudēja visu iekrāto kapitālu. Kad vairākos kazino turnīros viņš atkal ieguva naudu, jaunietis vēlreiz devās uz Lasvegasu. 1998. gadā viņš piedalījās WSOP spēlēs un ieguva savu pirmo WSOP rokassprādzi. Toreiz viņš laimēja 169460 dolārus. Pavisam turnīros spēlmanis laimējis 12,5 miljonu dolāru. Tā teikt — kas rūdās grūtības, top liels.