Mēdz teikt, ka gudrais var mācīties no visa, bet muļķis nespēs iemācīties pat no gudrā. Ir cilvēki, kuri sporta totalizatoru uztver kā azartspēli, no kā labāk turēties pa gabalu, taču patiesībā no totalizatora sistēmas un pieredzes mēs daudz varam mācīties – gan tīri praktiskas lietas, gan dzīves filozofiju un rakstura noturību.

Aprēķināšana

Iespējams, sporta totalizatorā tik bieži lietotais vārds koeficients kādam atsauks atmiņā matemātikas stundas, jo patiesībā tas nav nekas cits kā skaitliskais reizinātājs. Visa totalizatora sistēma balstās uz matemātiskām darbībām un sakarībām, tādējādi attīstot matemātisko domāšanu.

Risku izvērtējums un analīze

Sporta totalizators darbojas pēc principa – jo spēcīgāka komanda, jo mazāks koeficients, turpretī vājākai komandai atbilstoši koeficients ir lielāks. Ja komanda, uz kuru esi licis likmes, uzvar, tu saņem savu likmes naudu reizinājumā ar koeficientu. Ideālā gadījumā izdodas atrast līdzsvaru – nelikt likmes tikai uz drošām uzvarām ar mazu koeficientu, taču arī bezjēdzīgi neriskēt, liekot naivas cerības un likmes uz ļoti vājām komandām. Te nepieciešams pragmātisks aprēķins un rūpīga situācijas analīze. Nenoliedzami, arī intuīcija sporta totalizatorā par ļaunu nenāk.

Sporta totalizators kā rakstura lakmusa papīrītis

Sevi iepazīt iespējams dažādos veidos, piemēram, izmantojot dažādus psihologu izstrādātus testus un tamlīdzīgi, taču daudz interesantāk būs sevi novērot azarta pilnajā sporta totalizatora pasaulē. Vai tev patīk nepārdomāts risks? Varbūt dod priekšroku mazākai, bet drošai uzvarai? Cik viegli vai grūti tu panes zaudējumu? Varbūt lielu uzvaru tu uzskati par sen pelnītu, bet varbūt tā tev šķiet kā visvareno spēku sūtīts brīnums? Sporta totalizators ir salīdzinoši droša vide, kur uzzināt atbildes uz šiem jautājumiem un izdarīt vērtīgus secinājumus, turklāt vienmēr pastāv iespēja arī uzvarēt un papildināt savas finanses!

Dzīves filozofija

Ir cilvēki, kuri uz visu dzīvē skatās ar azartu – liek savas likmes, tic veiksmei, bet tik un tā ikvienā situācijā aprēķina, cik iespējams iegūt vai zaudēt. Vēl jo vairāk – der atcerēties, ka sporta totalizators piedāvā likt likmes ne tikai par komandas uzvarām, bet arī par ļoti daudzā citām lietām, piemēram, par konkrētuvārtu gūšanu, sarkanās kartītes saņemšanu (vai nesaņemšanu) un tamlīdzīgi. Līdzīgi arī dzīvē – ne vienmēr mums ir jākoncentrējas uz gala rezultātu, tā vietā vairāk uzmanības jāpievērš detaļām, kas mūs var ļoti iepriecināt un atnest mums lielo uzvaras sajūtu.

Šie ir tikai daži varianti, kā sporta totalizatoru pārvērst mācībstundā – katram, kurš to ir izmēģinājis, noteikti ir lērums savu atziņu. Iespējams, kāds sapratīs, ka šī lieta nav domāta viņam, bet kāds cits, ka azarts mazās devās ir patīkams un pat veselīgs.