Pērnā gada 27. janvāris, šķiet, visā Latvijā bija saspringuma pilns un par boksu pēkšņi interesējās cilvēki, kurus līdz šim par to nebija likušies ne zinis. Arēna Rīga bija stāvgrūdām pilna, jo tieši te risinājās vissvarīgākais boksa mačs Latvijas boksa vēsturē – par Muhameda Ali vārdā nosaukto balvu, supersērijas čempiona titulu un vairākos miljonos mērāmo naudas balvu cīnījās mūsu pašu Mairis Briedis ar ukraini Oleksandru Usiku. Neatkarīgi no spēles rezultāta kā čempioni sajutās arī Latvijas totalizatori, jo pirms šīs cīņas tajos valdīja vēl nepieredzēta aktivitāte.

Bukmeikeri pirms cīņas presei stāstīja, ka totalizatori piedzīvojuši rekordlielu spēlmaņu pieplūdumu. Vēl jo vairāk – lai gan bukmeikeri īsti neprognozēja Brieža uzvaru, latvieši ticēja savam varonim, tāpēc  izrādīja to arī ar savām likmēm totalizatorā. Rezultātā totalizators piedzīvojis desmit reizes lielāku apgrozījumu nekā tas bijis pirms iepriekšējā Maira Brieža mača ar Maiku Peresu.

Bukmeikeri norādīja, ka 90% latviešu, kas piedalījās totalizatorā, ticēja Brieža uzvarai – 60% ticēja, ka Briedis uzvarēs pēc punktiem, taču pārējie bija pārliecināti, ka Briedis piebeigs pretinieku kādā no pēdējiem raundiem. Kā jau mēs šobrīd zinām, optimistiskās cerības tomēr nepiepildījās – ļoti spraigā un līdzīgā cīņā tiesneši tomēr beigās uzvaru piešķīra Usikam.

Interesanti, ka parasti likmes par boksa mačiem nebūt nav populārākās interneta totalizatoros – tur dominē futbols, basketbols, hokejs un teniss, taču tiek piedāvātas arī dažas īpašas likmes, kas aktuālas tikai Latvijā – piemēram, šobrīd iespējams totalizatorā izteikt savu prognozi saistībā ar konfliktu starp pašmāju mūziķi Andri Kiviču un bijušo viltus ziņu portālu īpašnieku Niku Endziņu. Iespējams likt likmi gan par to, vai solītais boksa mačs starp abiem vīriem vispār notiks līdz šī gada 1. jūnijam, gan par to, kurš būs šī neprofesionāļu boksa mača uzvarētājs.

Šis gan noteikti nebūs tas gadījums, kas radīs rekordlielu aktivitāti, tomēr tik un tā interesanti, ka totalizatori seko līdzi arī pašmāju dzeltenās preses aktualitātēm. Anglijā šāda prakse ir ļoti izplatīta un likmes var likt teju par katru sīkāko publisko notikumu, taču Latvija pagaidām ir diezgan atturīga šajā ziņā.

Nav gan izslēgts, ka Mairis Briedis atkal pulcinās savus fanus ne tikai sporta arēnā, bet arī totalizatorā šī gada 15. jūnijā, kad viņam gaidāms Pasaules boksa supersērijas mačs ar Polijas bokseri Kšištofu Glovacki. Cīņa solās būt nopietna, bet viens ir skaidrs – Latvijas fani Briedi nepievils!